STABILIZOVANÝ MECH

Díky pokročilému výzkumu se zdokonalil konzervační proces živých rostlin a na trhu je v nabídce dokonalý produkt. Sobí mech je dekorační mech, který prošel procesem stabilizace a zachoval si tak svůj přírodní vzhled a přirozenou měkkost na dlouhou dobu. Přírodní míza mechu byla nahrazena stabilizačním roztokem. Stabilizovaný mech je biologicky rozložitelný a šetrný k životnímu prostředí.

Sobí mechy potěší každého dekoratéra. Mohou být použity pro interiérové květinové a rostlinné dekorace, jako aranžovací prvek do misek a váz nebo k vytvoření mechového obrazu nebo mechové stěny. S velkou oblibou jsou využívány do květináčů k bonsajím. Stále stoupá zájem společností a institucí o výzdobu interiérů vytvořených ze stabilizovaných rostlin.

Četnost druhů a barev stabilizovaných mechů umožňuje aranžérům plně využít veškerou svou fantazii a vytvářet unikátní dekorace na stoly, poličky, skříňky nebo poutavé mechové stěny a obrazy z mechu na zeď. Při výrobě mechových obrazů se dekorační mech lepí tavnou pistolí na desku, můžou se kombinovat různé typy mechu a doplňovat o další přírodní elementy jako jsou kamínky, květiny, větvičky a listy.

Stabilizované mechy mají spoustu výhod a snad žádné nevýhody. Není třeba je zalévat, hnojit ani stříhat. Jsou bez zápachu, některé dokonce mohou i vonět. Sobí mechy neopadávají, mají nulové provozní náklady a dlouhou životnost (cca 5 let). Při dodržení stabilní teploty v interiéru (10 – 30°C), vlhkosti (okolo 60%) a místa bez přímého slunečního záření se životnost mechu ještě prodlužuje.

Komentáře jsou vypnuty.